Yapay Zeka 3 Kripto Para Seçti: Al ve Sonsuza Kadar Tut!

ChatGPT gibi Yapay Zeka (AI) araçlarının, durum tespiti ve karar vermede yardımcı olması mümkün. Çünkü, karmaşık bilgi parçalarını hızlı bir şekilde toplamak ve harmanlamak gibi yeteneklere sahip. Bu yüzden, yapay zeka araçları isteyen yatırımcılar için değerli müttefikler olabilirler. Bu bağlamda, ChatGPT-4’ten “yatırımcıların satın alıp sonsuza kadar ellerinde tutabilecekleri üç kripto para önermesini” istedik. Yapay zeka seçimlerini yaptı…

ChatGPT’nin ilk seçimi lider kripto para

CoinMarketCap’in sıralamasına göre, GPT-4’ün “satın al ve tut” stratejisi için ilk üç dijital varlığı, piyasa değerine göre en büyük yedi varlık arasında yer alıyor. Bu durumu, varlıkların seçiminde veri tabanlı makinenin dikkate alınmış olması mümkün. ChatGPT, seçimini açıklarken, şu uyarıyı yapmayı da unutmuyor:

Kripto para piyasasının son derece değişken ve spekülatif olduğunu unutmamak gerekiyor. Bazı yatırımcılar kripto para birimleri için uzun vadeli bir “al ve tut” stratejisi benimseyebilirken, başarının garantisi yoktur. Ayrıca, kendi araştırmanızı yapmanız ve risk toleransınızı göz önünde bulundurmanız çok önemlidir.

Yapay zekanın ilk seçimi aynı zamanda lider kripto para birimi: Bitcoin (BTC). Yani “en köklü ve yaygın olarak tanınan kripto para birimi. ChatGPT’ye göre, Bitcoin’in “sabit arzı” ve güçlü bir madenci ve node ağı, uzun vadeli bir değer deposu ve enflasyona karşı koruma olarak BTC için hem “güvenlik hem de istikrar” sağlıyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in arzı sabit olmayıp, maksimum sınır olan 21 milyon BTC madencilere dağıtılana kadar yaklaşık önümüzdeki 137 yıl sürmesi beklenen programlanmış bir emisyonla sınırlandırılmış durumda.

Yapay zeka ikinci olarak Ethereum’u (ETH) seçiyor

En büyük ikinci kripto para birimi aynı zamanda yapay zekanın ikinci tercihi: Ethereum (ETH). Bunun nedeni ise merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) ve akıllı sözleşmeler için temel görevi göresi. ChatGPT’ye göre Ethereum’un “kripto alanındaki çeşitli projeler ve yenilikler için bir merkez” rolü, onu uzun vadeli elde tutmak için iyi bir yatırım seçeneği haline getiriyor.

Bununla birlikte, ağın Proof of Stake’e (PoS) geçişinden henüz gerçekleşmemiş bir olay olarak bahsediyor. Bu geçişin yatırımcılar için iyi bir fırsat getireceğini söylüyor. Ancak, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, ağ güncellemesinin bir yıl önce, 2022 Eylül ayında gerçekleşti. Bu durumu göz önüne aldığımızda, yapay zekanın tavsiyelerine temkinli yaklaşmak gerektiği ortaya çıkıyor.

ChatGPT’nin son seçtiği kripto para: Cardano (ADA)

İlginç bir şekilde yapay zeka, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimleri olarak Tether USD (USDT), BNB Chain (BNB), XRP Ledger (XRP) ve Circle USD’yi (USDC) atlıyor. Doğrudan yedinci en büyük Cardano’ya (ADA) geçiyor. ChatGPT-4’e göre Cardano “ölçeklenebilirlik, sürdürülebilirlik ve birlikte çalışabilirliğe odaklanmasıyla biliniyor”. Oluşturulan metnin ifadesiyle, “akıllı sözleşmeler ve DApp’ler için daha güvenli bir platform sağlıyor. Ayrıca güçlü bir akademik ve araştırma odaklı yaklaşıma sahip.” diyor.

Yapay zeka, projenin “güçlü bir geliştirme ekibi ve topluluğu” tarafından desteklenmesi nedeniyle ADA’nın uzun vadede iyi bir seçim olduğunu belirtiyor. Bununla birlikte Cardano’nun DApp ve DeFi ekosistemi hala erken aşamada. Yani, ön plana çıkardığı özelliklerin deneysel aşamalarında olduğunu belirtmek gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx