Son dönemde bildiğiniz üzere vitamin, mineral hapları ve takviyelere ilgi oldukça arttı.
Özellikle pandeminin ardından insanlar sağlıklarını korumak için çeşitli yollara başvurmaya başladı.
![](https://tarsus-haber.com/wp-content/uploads/2023/12/uzman-doktor-son-donemde-giderek-artan-takviye-haplar-hakkinda-konustu-multivitaminler-hicbir-ise-yaramaz-1-a8IG5Pfq.jpg)
Bir uzman doktor, eczane raflarında oldukça fazla olmaları sebebiyle dikkatini çeken vitamin tabletlerini paylaştı.
![](https://tarsus-haber.com/wp-content/uploads/2023/12/uzman-doktor-son-donemde-giderek-artan-takviye-haplar-hakkinda-konustu-multivitaminler-hicbir-ise-yaramaz-2-DhiKYNvY.jpg)
“Sağlıklı beslendikten sonra özel bir durumunuz yoksa bunların HİÇBİRİNE gerek yok.” diyen doktor multivitaminlerin ise hiçbir işe yaramadığını söyledi.
![](https://tarsus-haber.com/wp-content/uploads/2023/12/uzman-doktor-son-donemde-giderek-artan-takviye-haplar-hakkinda-konustu-multivitaminler-hicbir-ise-yaramaz-3-SPZOEmTM.jpg)
Eczanede rastladığı o görüntüyü “Ne ara bu kadar tablet meraklısı oldu bu millet ya?” notuyla paylaşarak uzun bir açıklama yaptı.
![](https://tarsus-haber.com/wp-content/uploads/2023/12/uzman-doktor-son-donemde-giderek-artan-takviye-haplar-hakkinda-konustu-multivitaminler-hicbir-ise-yaramaz-4-5UMAsavb.jpg)
Bugün bir eczanede bu reyonlar dikkatimi çekti.Bakar mısınız Allah aşkına. Yüzlerce marka, çeşit çeşit D-vitaminleri, multivitaminler, magnezyumlar, omega-3’ler, biyotinler,ekstratlar havada uçuşuyor..Ne ara bu kadar tablet meraklısı oldu bu millet ya?Sağlıklı beslendikten sonra özel bir durumunuz yoksa bunların HİÇBİRİNE gerek yok aslında. Multivitaminler hiçbir işe yaramaz. 4 mevsim güneş alan bir ülkede D- vitamini için ilaç kullanmayın, güneşe çıkın, parkta oturun.Omega-3 için balık tüketin. Hamsinin kilosu 50 lira. Bu ilaçlardan daha ucuza gelir, üstelik bol bol niasin, selenyum, kalsiyum içerir.Magnezyum ve diğer mineraller için günde 1 adet soda tüketin. Hem daha sağlıklı hem daha ucuz. Ve en önemlisi, hekiminiz önermedikçe asla kullanmayın bu takviyeleri. Takviye demek de ne kadar doğru bilmiyorum. D vitamini bildiğiz hormon aslında.
İşte o paylaşım;