Tekstil Sektöründe Dünyada Neredeyiz? İşte Dünyanın En Büyük Tekstil Şirketleri

Tekstil sektöründe devamlı bir rekabet ortamı hakim. Bu sebeple şirketler hem en çok kazanan olmaya çalışırken hem de kalitelerini sürdürmeye gayret gösteriyorlar. Bu içeriğimizde 2023’ün en büyük tekstil şirketlerinden bahsettik! ?

1. TJX Companies

Dünya çapında 4000’den fazla mağazası olan TJX Companies, tekstil endüstrisinde önemli bir yere sahip. Bunda şirketin yüksek kalitedeki ürünleri yerel perakendecilere göre daha düşük fiyatlara satması oldukça etkili. Ayrıca TJX Companies sürdürülebilirlikle ilgili büyük adımlar da atıyor.

2. Toray Industries

Gelişmiş malzeme kullanımıyla sektörde öne çıkmayı başaran Toray Industries, 30’dan fazla ülkedeki tesisleriyle küresel bir güce sahip. Tıpkı TJX Companies gibi Toray Industries de sürdürülebilirlik politikasıyla öne çıkmayı başarıyor. Çevre dostu seçenekler üreten Toray Industries, tekstil endüstrisinde rekabet etmeyi iyi biliyor!

3. V.F. Corporation

V.F. Corporation, Timberland, The North Face ve Vans gibi popüler markalardan oluşan geniş bir portföye sahip. Bu markaların dünyanın her yerinde giyildiği düşünüldüğünde, markanın sektörde ne kadar büyük bir etkiye sahip olduğuna da şaşmamak gerek!

4. Zalando SE.

Kısa sürede Avrupa’nın önde gelen çevrimiçi moda ve giyim perakendecilerinden biri haline gelen Zalando SE., aksesuardan kıyafete yaş ve cinsiyete uygun son moda parçalar satışa sunuyor. 17’den fazla ülkeye alışveriş erişimi sağlayan Zalando SE., e-ticarette yarattığı alanla öne çıkıyor!

5. PVH Corporation

Calvin Klein ve Tommy Hilfiger gibi dünyaca ünlü ve klas markaların sahibi olan PVH Corporation, tekstil sektöründe öncülerden biri. Hem modaya yön vermede hem de müşterilerin yoğun talebiyle en iyiler arasında yer alıyor.

6. Lululemon Athletica.

Kanadalı bir spor giyim şirketi olan Lululemon Athletica., özellikle de yoga kıyafetleriyle öne çıkmayı başardı. Yüksek kaliteli ürünleriyle giyim, aksesuar ve ekipman arayanlar için en sık tercih edilen adres oldu.

7. Ralph Lauren Corporation

İkonik tasarımları ve yüksek kalitedeki ürünleriyle modaya yön veren Ralph Lauren Corporation, tekstil sektöründe gerçek bir efsane. 80’den fazla ülkede faaliyet gösteren şirket, modaya olan katkılarından dolayı çok fazla ödül de kazandı.

8. Under Armour

Spor giyimde öncülerden biri olan Under Armour, bu alanda yarattığı yenilikçi ve tarz koleksiyonlarla fark yaratmayı başardı ve hatta devrim yarattı. Tasarımlarında geri dönüştürülmüş malzemeleri de kullanan şirket, bu yanıyla da öne çıkıyor.

9. Prada

Moda dünyasına yön veren bir başka öncü şirketten biri olan Prada, sektörün en iddialı koleksiyonlarıyla öne çıkıyor. İddiasını klasik tarzından alan Prada, yalnızca giyim değil, aksesuar ve ev dekorasyonunda da koleksiyonlar üretiyor.

10. Shenzhou International Group Holdings

Dünyanın en büyük tekstil üreticilerinden biri olan Shenzhou International Group Holdings özellikle de ürünlerinin kalitesiyle öne çıkıyor. Ayrıca sürdürülebilir tekstillerin geliştirilmesinde de önemli bir yere sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx