Masadan Eksiliyor Dostlar: Dünyanın En Büyük Oyun Fuarı E3 Artık Yok

Duyurularını uykusuz geceler boyu heyecanla takip ettiğimiz, bir devrin efsane oyun fuarı E3’ten oyuncuları hüzünlendiren haber geldi. Bir zamanlar dünyanın en büyük oyun fuarı olan E3 kalıcı olarak iptal edildi.

Hangi oyuncu bir gün canlı canlı E3’e katılmanın hayalini kurmamıştır ki?

Her yıl ABD’de düzenlenen, oyun dünyasının en büyük fuarı olarak nam salmış olan E3 1995 yılından bu yana ziyaretçilerini ağırlıyordu. Yıllarca yeni oyun ve konsol duyurularını soluksuz takip ettiğimiz E3 bir süredir sorunlarla anılıyordu.

Etkinlik son birkaç yıldır sallantıdaydı.

Her sektör gibi oyun sektörünü de etkileyen pandemi 2020 yılında E3’ü de vurmuş ve fuar o yıl iptal edilmişti. 2021’de çevrimiçi olarak düzenlenen E3, 2022 yılını da pas geçtikten sonra oyuncular artık malum olan haberi beklemeye koyulmuşlardı.

Oyuncuları hüzünlendiren haber ise E3’ün resmi Twitter (X) hesabından geldi.

‘Her biri bir öncekinden daha büyük olan, yirmi yıldan uzun süredir devam eden E3’ün ardından, veda zamanı geldi. Anılar için teşekkürler.’

Bu duyurunun ardından E3 gibi bir efsane de hayatımızdan tamamen çıkmış oldu.

25 yılı aşkın süredir düzenlense de firmaların artık çoğunlukla pas geçtikleri ve kendi etkinliklerini düzenledikleri günümüzde E3 de daha fazla dayanamadı. İşin içerisine bir de The Game Awards gibi büyük rakiplerin de girmesiyle bir devir de böylece kapanmış oldu. Ne diyelim, GGWP!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*