Elden teslim edilen paranın “görüntüsü” ortaya çıktı

Denizbank, Büyükdere Şube Müdürü Seçil Erzan’ın sahte fon hesabı kurarak 18 kişiyi yaklaşık 45 milyon dolar dolandırdığı iddiasıyla açılan davada şikayetçiler arasında Arda Turan da yer alıyor. Turan’ın bu davadaki sıfatı ise Erzan’a en fazla para kaptıran kişi olması. Turan’ın kaptırdığı para Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Raporu kayıtlarına göre toplam 7.5 milyon dolar.

Aynı raporda, Turan’ın para trafiği ise şöyle anlatılıyor: “Erzan, Denizbank bünyesinde kurulmuş Genel Müdür Hakan Ateş ait bir fondan bahsetmesi üzerine kendisine fona yatırması için elden 3 milyon dolar veriyor. Bir ay sonra fon kazancı adı altında Arda Turan’a 1 milyon dolar ödeniyor. Bunun üzerine Turan arkadaşından 4 milyon dolar borç alıyor, Eyüp Sultan’daki arazisini 4 milyon dolara satıyor. Son dönemde ise bankadan 33 milyon lira kredi çekip Seçil Erzan’a verdi. Toplamda 13.9 milyon dolar verirken 6.4 milyon dolarını geri aldı.”

13.9 MİLYON DOLAR NE KADAR YER KAPLADI

Arda Turan’ın, “Seçil Erzan’a 13 milyon 900 bin doları elden verdim” ifadesi sonrası sosyal medyada bu paranın ‘nasıl ve neyle taşınacağını’ sorusunu akıllara getirdi.

Mesut Çevik isimli sosyal medya kullanıcısı, yapay zekaya 12 metrekarelik bir alanda, 13 milyon 900 bin doları resmettirdi.

1 DOLARLIK BANKNOTLAR

Öte yandan sosyal medyada 13 milyon doların görüntüdeki paraların aksine daha az yer kapladığı iddia edildi. Görüntüde bu kadar çok gözükmesinin ise yapay zekanın 1 dolarlık banknotlar halinde odayı doldurması nedeniyle olduğu aktarıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx