Devleti Dolandırıp Terfi Alan Müdür Görevden Alındı

Sinan Yılmaz adlı bir memur, 2016’dan itibaren ihtiyacı olmayan birçok kişiye “sosyal-ekonomik destek” adı altında maaş bağlanması için “düzmece raporlar” hazırladı. Dönemin İl Müdürü Şermin Zil ve İl Müdür Yardımcısı Cemil İlbaş ile birçok bürokrat ise onay verdi, onlarca kişiye maaş bağlandı.

Bakanlıkta görevli memurlar tüm bu skandalları tek tek tespit etti, yoksul ve ihtiyaç sahibi olmadığı halde maaş bağlananları belirledi. 12 Mart 2021 tarihinde de kapsamlı bir rapor hazırlandı. Bu skandala adı karıştığı halde müdür yardımcılığından Erzurum Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne terfi eden Cemil İlbaş İle İl Müdür Yardımcısı olarak göreve devam eden Tamer Ekinci’nin, raporu hazırlayan memurları tehdit ettiği iddia edildi.

Birgün’ün edindiği bilgilere göre, İlbaş, raporlardan kendi ismi ile dönemin diğer müdürlerinin isimlerinin çıkarılmasını istedi. Memurlar, raporu değiştirmek zorunda kaldı ama tek tek dilekçe vererek yaşadıklarını kayıt altına aldırdı. Dilekçelerinde, “Meslek hayatımızın tehlikeye girmemesi adına rapor İl Müdürü Cemil İlbaş’ın istediği şekilde değiştirilmiştir” ifadeleri yer aldı.

GÖREVDEN ALINDI

Yaşanan skandalın ardından Erzurum Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cemil İlbaş görevden alındı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx