DEVA Partisi’nden İstanbul ve Ankara için seçim kararı!

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, dün gazetecilerle bir araya geldi. Yerel seçimlere kendi adaylarını çıkaracak şekilde hazırlandıklarını belirten Babacan, mayıs ayında yapılan seçimlerdeki gibi ittifak kurmalarının mümkün olmadığını söyledi.

Toplantıya katılan Cumhuriyet Gazetesi yazarı Barış Terkoğlu’nun aktardığına göre  Babacan, “Yerel seçimlerde kendi adaylarımızı gösterme imkanımız olacak ama aynı zamanda merkezi hükümete de yerel seçimler mesaj verme imkanı taşıyor” dedi. Yüzde 52’lik kesim içinde 15-20 puanlık kesimin Erdoğan’a uyarı verebileceğini söyleyen Babacan, sarı ve kırmızı kartlarının ceplerinde olduğunu söyledi ve “bu seçim sarı kart, genel seçim kırmızı kart gösterme seçimi” ifadelerini kullandı.

CHP’nin yeni yönetiminin “işbirliği ne kadar kötü oldu” vurgusu yaptığını söyleyen Babacan, “CHP açısından işbirliği artık kolay olmayabilir” dedi. CHP’nin seçim ittifakını kendi içinde birkaç kez konuştuğunu ancak parti kurullarından olumsuz görüş çıktığını söyleyen Babacan, “Bu saatten sonra pozisyon değiştirmeleri kayda alınır olmaz” dedi.

“TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE İDDİAYLA YOLA ÇIKIYORUZ”

İşbirliği olabilecek il ve ilçelerdeki adayları açıklamayı ertelediklerini belirten Babacan, Türkiye genelinde bir seçim ittifakı beklemediklerini söyledi. Babacan, “Türkiye’nin her yerinde iddiayla ortaya çıkıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx