Daha İnce Daha Hafif: Yeni PlayStation 5 Slim İlk Kez Görücüye Çıktı

Sony bir süredir görmeyi umut ettiğimiz yeni PlayStation modeli PlayStation 5 Slim’i nihayet tanıttı. PlayStation 5 Slim ile birlikte cihazın temel özellikleri aynı kalırken konsol hem boyut hem de ağırlık anlamında küçülecek.

Konsol savaşlarında 9. nesli başlatan PlayStation 5 2020 yılında satışa sunulmuştu.

PlayStation 5 ve PlayStation 5 Digital Edition olarak piyasaya sürülen konsolun dijital sürümü diğerinin aksine bir disk okuyucu içermiyordu. Geçtiğimiz aylarda 40 milyon satış adetine ulaştığı açıklanan konsolun slim versiyonu için ise bir süredir dedikodular devam ediyordu.

Sony nihayet PlayStation 5 Slim’i tanıttı.

Esasen bu yeni model resmi olarak bu adla anılmıyor ancak uluslararası basında kendisine çoktan bu ad verilmiş durumda ve muhtemelen Sony de farklı bir isim tercih etmeyecektir. PlayStation’ın resmi blog adresinde paylaşılan bir gönderi ile duyurulan PlayStation 5 Slim hakkında gelen ilk detaylar ise konsolun temelde neler vadettiğini gözler önüne seriyor.

PlayStation 5 küçülürken performansı aynı kalacak.

Sony’nin önceki ‘slim’ konsollarında da olduğu gibi PlayStation 5’in de yeni sürümüyle birlikte hem ağırlıktan hem de alandan tasarruf sağlanacak. Hem digital edition hem de diskli sürüm %30 oranında daha az hacme sahip olurlarken aynı zamanda %18-%24 daha hafif de olacaklar.

Yeni modeller çıkartılabilir disk sürücü ile birlikte gelecek.

PlayStation 5 Slim modellerinde kullanıcı dilerse disk sürücüsünü çıkartıp buraya farklı bir kapak ekleyebilecek. Bunun yanında görseldeki gibi cihaza sonradan bir disk sürücü de eklenebilecek ve bu da yanında farklı bir kapakla gelecek. Digital Edition sahipleri dilerlerse 80 dolar karşılığında bir disk sürücü de edinebilecekler. Tüm bunlar haricinde her iki modelde de 1 TB’lık depolama alanı bulunacak. Bunun yanında PlayStation 5’teki USB-A ve USB-C bağlantı noktaları terk edilerek çift USB-C’ye geçiş yapılacak.

Mevcut PlayStation 5 stokları tükendiğinde satılacak tek model olacak PlayStation 5 Slim için fiyat da belli oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx