Çukurova Basketbol, EuroLeague Women’da tutulamıyor!

Servet Tazegül Spor Salonu’nda misafir ettiği rakibi karşısında ilk çeyrekte savunmada çok zorlanan ve rakibine 26 sayı şansı tanıyan temsilcimiz, hücumda da dış atışlarda istediği ritmi bulamayıp 21’de 5 saha içi (7’de 1 üç sayı) oynayınca, Macarlar 10 dakikalık bölümü 26-15 üstün bitirdi.

İlk çeyreğin suskun ismi Williams’ı devreye sokmayı başaran, Mabrey’den de katkı alan Çukurova Basketbol, savunmadaki baskısıyla rakibinin hızını da kesti, farkı hızla azaltıp yeni transferi Epoupa’nın sayılarıyla öne geçtiği devreyi 39-35 üstün bitirdi.

Williams, Mabrey ve Kiss ile boyalı alandan skor bulmayı sürdüren, Cornelius’un sayılarıyla 56-46’da farkı çift hanelere de yükselten Çukurova Basketbol, son periyota 56-48 galip girdi.

Iagupova’nın arka arkaya üçlükleriyle coşan ve 73-62’de maçtaki en yüksek farkı yakalayan Çukurova Basketbol, skorun verdiği rehavetle, savunma sertliğini bıraktığı anlarda, rakibin arka arkaya bulduğu 3 üçlükle, farkı 20 sayının üzerinde tutamasa da salondan galip ayrılmayı başardı.

Bu sonuçla 6. maçında 5. galibiyetini elde eden temsilcimiz, antrenör değişikliğinin ardından kazandığı ivmeyi sürdürdü ve Olcay Orak yönetiminde yoluna kaybetmeden devam etti.

Mücadeleyi Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ve Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Çukurova Basketbol Kulübü Başkanı Serdar Çevirgen ile birlikte takip etti.

MAÇIN KARNESİ

ÇUKUROVA BASKETBOL: Cornelius (13 sayı, 6 asist, 3 ribaunt), Melis (2 sayı), Mabrey (20 sayı, 5 ribaunt, 2 asist), Williams (14 sayı, 5 ribaunt, 4 asist), Derin, Sinem (6 sayı), Epoupa (2 sayı, 5 asist), Iagupova (16 sayı, 6 ribaunt), Kiss (5 sayı, 7 ribaunt), Studer (2 sayı), Asena
UNI GYOR: Dombai 10, Dubei 13, Goree 11, Slocum 5, Torok 11, Bach 11, Hegedus 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx