Boğa Koşusunda Başarılı Olacak 4 Altcoin

Kripto para dünyasında ayı piyasasının artık sonuna geldiğimize dair yorumlar var. Bu durum altcoin projelerini izlemeyi gerektiriyor. Önümüzde bir boğa sezonu olduğuna göre hangi projeler başarılı olacak. Altcoinbuzz bu sorunun cevabını veriyor. Detaylara bakalım.

Altcoin Render Network (RNDR)

Altcoin Render Network, bugün ele aldığımız altcoinlerden ilki. Yapay zeka alanında aktiftir. Merkezi olmayan GPU (grafik işlem birimleri) hesaplama gücü sağlıyor. Yapay zeka çok fazla GPU hesaplama gücü kullandığı için bu çok kazançlı. Yani Render, yedek GPU’lar için bir P2P (eşler arası) pazaryeri.  Ancak sunucuları AWS ve Google Cloud Platform (GCP) üzerinde çalışıyor. Doğrusunu söylemek gerekirse, bu da pek merkezi olmayan bir sistem değil. Aynı zamanda izinli bir sistem. Başka bir deyişle, herkes katılamıyor. Bununla birlikte, Ekim ayı sonlarında Render topluluğu bir öneriyi oyladı. Oylamada %99 oranında Beam Compute Client önerisinin eklenmesi lehine oy kullanıldı.

Bu, GPU ile yapay zeka işlemlerine bir avantaj sağlıyor. Geliştirme, altyapı ile uğraşmak zorunda kalmadan daha hızlı dağıtılabiliyor. Örneğin, makine öğrenimi iş yükleri artacaktır. Bu da altcoin RNDR token fiyatına olumlu yansıyacaktır. Token fiyatı yılbaşından bugüne kadar zaten iyi bir performans sergiledi. En az %367,5 oranında artış gösterdi. Buna göre son 7 gün içinde fiyat %28,7 arttı. Ayrıca 30 gün içinde %70’lik bir artış görüyoruz.

Altcoin Kaspa (KAS)

Altcoin Kaspa, GHOSTDAG protokolünü kullanan bir Proof-of-Work Blockchain. 2 Geleneksel Blockchain paralel olarak oluşturulduklarında yeni blokları yetim bırakabiliyor. Ancak Kaspa’nın blockDAG’ı (Yönlendirilmiş Döngüsel Grafik) bunların bir arada var olmasını sağlıyor. Kaspa ekosistemindeki projelerden biri Chainge. Bu, göz önünde bulundurulması gereken başka bir projedir.

Chainge Cüzdan ile hızlı ve kolay KAS ödemeleri yapabilirsiniz. Buna göre sadece bir QR kodunu tararsınız. KAS kripto para adil bir lansman gördü. Başka bir deyişle, ön satış veya ön tahsisat yapılmadı. Kripto paranın son fiyat artışı mütevazı oldu. Son 7 gün içinde %4,6’lık bir artış gördük. Son 30 günde ise bu oran %8,1 oldu. Ancak, yılbaşından bugüne fiyat gelişimine baktığımızda, %2569’luk bir artış görüyoruz. Bu çok çarpıcı.

Akash Network (AKT)

Altcoin Akash, Cosmos Hub üzerinde çalışıyor. Ayrıca IBC’nin bir parçasıdır. Render’a benzer şekilde, bilgi işlem piyasasında aktiftir. Ayrıca bulut bilişim için merkezi olmayan bir pazara sahiptir. Render’ın aksine, Akash tamamen merkezsizleştirilmiştir. Bildiğimiz gibi, yapay zeka ve makine öğrenimi bu bilgi işlem gücünün çoğuna ihtiyaç duyuyor.  Şu anda görünen o ki. Yapay zeka sadece büyüyecek. Bu da Akash gibi platformların da büyüyeceği anlamına geliyor.

Altcoin Akash’ta son zamanlarda yaşanan bir dizi olumlu olay, token’ın Ağustos ayında yükselişe geçtiğini gördü. Bunu bir fiyat düzeltmesi izledi. Ancak şimdi token yeniden alevlendi.  Son 7 gün içinde AKT tokenında %17,5’lik bir artış gördük. Geçen ay bu oran %30’a ulaştı. Yılbaşından bugüne ise %307’lik bir artış söz konusu. Görünüşe göre daha fazlası da gelecek. Buna göre 8,07 dolarlık ATH’ye ulaşmak için 8x’lik bir artış gerekiyor. Bundan daha fazlasını yapabilirse şaşırmam.

The Graph

Blockchain’lerin Google’ı ile tanışın; The Graph! Bu bir indeksleme sistemi ve günümüzün altcoin’lerini kapsayan son coin. Bu nedenle, geliştiricilerin Blockchain’lerinden veri bulmalarını sağlıyor. Sonuç olarak, Dapps geliştirmek daha kolay hale gelir. Geliştiriciler için 3 adımı uygulayarak hayatı kolaylaştırır. Örneğin, diğer Blockchain’lerden gelen veriler toplanıyor. Ayrıca düzenlenip depolanıyor.

Altcoin GRT’nin harika bir kullanım alanı var. Sorgularınız için GRT ile ödeme yaparsınız, bu nedenle token için her zaman talep var. En azından geliştiriciler platformu kullanmaya devam ettiği sürece. Graph, Ethereum üzerine inşa edilmiştir ve şu anda 40’tan fazla ağı desteklemektedir. Bunlara Cosmos gibi EVM dışı zincirler de dahildir. Altcoin GRT tokenı son zamanlarda diğer projelere kıyasla mütevazı gelişmeler kaydetti. Son 7 gün içinde %27,7 artış gösterdi ki bu iyi bir oran. Ancak, 30 günlük artış ‘yalnızca’ %24,2’dir. Kriptokoin.com olarak baktığımızda yılbaşından bugüne bakıldığında ise %29,1’lik bir artış söz konusudur. Yine de Altcoinbuzz’a göre bu proje kaya gibi sağlam.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx