Avukat uyuşturucu sattığı gerekçesiyle tutuklandı

İstanbul’da uyuşturucu satışı yaptığı iddia edilen avukat Umut G. ile birlikte çalıştığı ileri sürülen Serdar A., polis ekiplerince suçüstü yakalandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Beyoğlu, Beşiktaş’ta gibi ilçelerde uyuşturucu ticareti yaptığı istihbaratı üzerine İstanbul Barosu’na kayıtlı Umut G. isimli bir avukatı takibe aldı.

Yapılan fiziki ve teknik takipte Umut G.’nin avukatlık kimliğini kullanarak polis uygulamaları ve kontrollerinden aramaya girmeden kolayca geçebildiği ve uyuşturucuyu rahatça taşıdığı ileri sürüldü. Çalışmaların ardından Umut G. ve birlikte hareket ettiği belirtilen Serdar A. uyuşturucu satarken suçüstü yakalandı.

DHA’nın haberine göre 115 gram skunkla yakalanan şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda, fişek diye tabir edilen satışa hazır paketler halinde, toplam 7 gram kokain, 14 kilo 690 gram skunk, bu maddeleri paketleme ve satışa hazır hale getirmede kullanılan hassas teraziler ve vakum makinesi ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx