1932’de yaşadığını iddia eden adam polise “zaman yolcusu” olduğunu söyledi: 2050 yılından kanıtlar öne sürdü

2006 yılında, Ukraynalı Sergei Ponomarenko Kiev’de yetkililere 1932’den geldiğini iddia ettiğinde başlangıçta pek de dikkate alınmamıştı. Hikayeye göre, o zamanın modasına göre garip bir kıyafet giyen ve elinde eski model bir kamera taşıyan bu adam Kiev sokaklarında dolaşırken fark edildi. Yetkililere 1932’de doğduğunu söyledi ve 25 yaşında olduğunu iddia etti. Adamın 1950’lerden kalan, içinde halen 25 yaşında göründüğü bir fotoğrafının bulunduğu Sovyet pasaportunu sunması ile hikaye daha da tuhaflaştı.

Eski bir kıyafet ve boynuna eski moda bir kamera taktığı için inkar edilemez bir şekilde iddia ettiği yıldaki gibi görünüyordu. Ancak olaydaki en ikna edici unsur, 25 yaşında olduğunu gösterdiğini iddia ettiği, 1950’lerden kalma bir Sovyet belgesi taşımasıydı.

49 yıl sonra aniden ortaya çıkmadan önce Kiev’in fotoğraflarını çektiğini söyledi. Polis, kameraya baktı ve bunun 70’lerden beri üretilmeyen eski bir ürün olduğunu ve içindeki filmin ancak bir uzman tarafından geliştirilebileceğini belirledi.

Son fotoğraf ise gökyüzünde bir UFO gösteriyordu, Ponomarenko’nun söylediğine göre aniden kendini gelecekte bulmadan önce fotoğrafladığı son şey buydu.

Güvenlik kamerası kayıtlarında Sergei’nin polis karakolundaki odasına yürüyerek girdiğinin, ancak bir daha asla görülmediğinin altını çiziyor. Ayrıca polis, tarihi kayıtları inceledi ve 1958’de kaybolan bu isimde bir adam olduğunu buldu. Kayırlarda adı geçen ve o sırada 70’lerinde olan kız arkadaşının izini sürdüler ve fotoğraflardaki kadının o olduğunu buldular.

Kadın polise, Sergei’nin yeniden ortaya çıkmadan önce iki yıl boyunca ortadan kaybolduğunu söyledi. Sonra 1970’lerde, sonsuza dek ortadan kayboldu, ancak yıllar sonra aldığı bir fotoğraf, Sergei’yi çok daha yaşlı ve sözde 2050’de, artık büyük bir şehir olan Kiev’de gösteriyordu.

İŞİN GERÇEK YÜZÜ NE?

YouTuber Joe Scott, sözde o sırada çekilmiş görüntüleri ve “kayıtları” inceledi ve birkaç sorun buldu. Bunların ilki, “gelecek” fotoğrafında Sergei’nin arkasındaki gökdelenlerin klonlanmış gibi görünmeleri ve hatta Empire State Binası’nı içermesi. Bir diğeri ise fotoğrafların hepsinin Aliens adlı Ukraynalı bir TV programından alınmış olması.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx