Pamuklu Çubukları Meskende Kullanabileceğiniz Farklı Kullanım Alanlarını Öğrenince Çok Şaşıracaksınız

Banyoda kulaklarınızı yahut burnunuzu temizlemek için bir kutu pamuklu çubuk kullanıyor musunuz yoksa makyajınızı düzeltmek için mi kullanıyorsunuz? Şayet öyleyse, o vakit bu haberimiz tam size göre! Pamuklu çubuklar öteki birçok şey için kullanılabilir. Ve çoğunlukla birtakım mesken işlerinden bahsediyoruz.

Bu sekiz şey için meskende pamuklu çubuk kullanabilirsiniz.

1. KREMLERİ PAK TUTMAK

Parmağınızı bir kavanoz (gündüz) kremine her batırdığınızda, bakteri esere girer. Bakım eserlerinizi pak tutmak için gereksiniminiz olan ölçüsü çıkarmak için pamuklu çubuk kullanabilirsiniz.

2. ELEKTRONİK EŞYALARIN TEMİZLİĞİNDE

Her gün birçok elektronik aygıtı kullanıyoruz, lakin bunları düzgün bir halde temizlemeyi nadiren düşünüyoruz. Vakitle bu elektronik aygıtlara birçok bakteri bulaşabilir. Telefonların, tabletlerin ve dizüstü bilgisayarların köşelerini ve deliklerini temizlemek için alkole yahut diğer bir paklık eserine batırılmış bir pamuklu çubuk kullanın. Ayrıyeten klavyenizin tuşları ortasındaki boşlukları temizlemek için de kullanışlıdırlar.



3. OTOMOBİLİN İÇİ

Nemli bir pamuklu çubuk, otomobilinizin iç kısmındaki ulaşılması güç alanlardaki tozu ve kiri temizlemenizi sağlar. Kapı kollarını, pencere kollarını, havalandırma açıklıklarını ve vites kolunu düşünün.

4. SAÇ KURUTMA MAKİNELERİNDEKİ KİR VE TOZ

Saç kurutma makinesinin ardındaki yahut yakınındaki kir yangına neden olabilir. Bu nedenle saç kurutma makinenizin ardındaki filtreyi ortada bir temizlemeniz kıymetlidir. Bu, ulaşılması güç alanlara ulaşmak için saç kurutma makinenizin gerisindeki havalandırma deliğini nemli bir pamuklu çubukla temizleyerek yapılır.



5. BOYA DÜZELTMELERİNDE

Evde boya düzeltmeleri için kıymetli boya fırçaları yahut ruloları yanınızda taşımanıza gerek yok! Bir pamuklu çubuğu boyaya batırın ve duvarlardaki küçük aşınma izlerini, soyulmuş boyayı ve başka düzensizlikleri kapatmak için kullanın.

6. SIKIŞMIŞ FERMUARLARI AÇMAK

Bir pamuklu çubuğu az ölçüde dudak kremi, Vazelin yahut yemeklik yağa batırın ve akabinde sıkışmış bir fermuarın etrafını silin. Yağlı unsur fermuarı yağlar ve açılmasına yardımcı olur.



7. MÜCEVHERLERİ PARLATMADA

Pamuklu çubuklar, mücevherlerinizi temizlemek için kusursuz bir araçtır. Pamuklu çubuğa bir mücevher temizleme solüsyonu ekleyin ve yüzükleri, küpeleri ve ayrıyeten kolye ve broşların köşelerini ve deliklerini temizlemek için kullanın.

8. TERTİPLERDE KARA TAHTA KULLANIRKEN

Kara tahtalar günümüzde tertiplerde çok revaçta, fakat işleri bozmadan hoş bir tahta oluşturmak sıkıntı olabilir. Tahtanızı süslemeyi bitirdiğinizde, pak, profesyonel görünümlü bir yüzey elde etmek için lekeleri yahut lekeleri silmek için bir çift pamuklu çubuk kullanabilirsiniz.

Related Posts

Sakıp Sabancı’nın engelli oğlu Metin Sabancı’nın son hali

Türkiye’nin en ünlü iş insanlarından Sakıp Sabancı’nın engelli oğlu Metin Sabancı’nın son hali gündeme geldi. 1970 yılında doğan Metin Sabancı …

Büyük oranda yanlışsız çıkan talih testi: Kapını seç hayattaki talihini öğren!

GÜLÜMSEYEN ADAM KAPISI Gülümse adam. Çok pozitifsin, yeterli huylusun, küçük şeylerden nasıl zevk alacağını biliyorsun. Sizinle irtibat kurmak …

Sony duyurdu: ‘Karate Kid’ serisi geri dönüyor

“Karate Kid” serisi yeni bir sinema ile beyazperdeye dönmeye hazırlanıyor. Yeni sinemanın “Orijinal sinemanın dönüşü” sözüyle 7 Haziran 2024’te …

Leonardo DiCaprio’dan Timothee Chalamet’ye meslek tavsiyesi: Üstün kahraman sinemalarında oynama

“Dune”, “Beni İsminle Çağır” ve “Ladybird” üzere üretimlerle tanınan oyuncu Timothee Chalamet, genç yaşta ünlü olmanın kendi hayatı üzerindeki …

Esra Erol ev hallerini yayınladı! Aile saadeti sosyal medyada düşman çatlattı

Sosyal medya hesabını aktif bir şekilde kullanan ünlü isimler arasında yer alan ekranların sevilen sunucusu Esra Erol’un son paylaşımı sosyal …

4. Milletlerarası Gastro Afyon Turizm ve Lezzet Şenliği 7 Ekim’de başlayacak

Belediye’den yapılan yazılı açıklamaya nazaran, 7-9 Ekim tarihlerinde Afyonkarahisar Motor Sporları ve Şenlik Merkezi’nde, Afyonkarahisar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.