Necip Hablemitoğlu’nu kim öldürdü… Katil Levent Göktaş mı

Necip Hablemitoğlu cinayetinin işlendiği sırada, bölgeye yakın durumda bulunan üç ambulans sahte ihbarlarla uzaklaştırıldı. Necip Hablemitoğlu’nu öldüren şebeke işini şansa bırakmamıştı. Yaralı kurtulması halinde hastaneye yetişememesi ön görmüşlerdi. Hiçbir şey şansa bırakılmamıştı. Gerçekten de, bölgedeki ambulansların uzaklaştırılmasından ötürü Yenimahalle Demetevler’den bir ambulans olay yerine gelebildi.

Necip Hablemitoğlu cinayetine dair bu kritik bilgiyi Odatv Özel yayınına katılan emekli emniyet müdürü Fatih Eryılmaz, ilk kez Odatv Genel Yayın Yönetmeni Toygun Atilla’ya açıkladı.

Fatih Eryılmaz, Necip Hablemitoğlu cinayeti soruşturmasının ilk kez çözülmeye bu kadar yakın olduğunu ifade ederken cinayetin arkasında FETÖ’nün olduğunu, tetiği ise halen firarda bulunan emekli Albay Mustafa Levent Göktaş ve halen şüpheli durumda bulunan Özel Kuvvetler mensuplarının çekmiş olma ihtimalinin güçlü olduğunu öne sürdü. Fatih Eryılmaz’a göre, Özel Kuvvetler mensuplarının Türk aydını Necip Hablemitoğlu ve emekli binbaşı İhsan Güven ve eşini katletmelerinin ardındaki motivasyon ise paraydı.

İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

NECİP HABLEMİTOĞLU CİNAYETİ SORUŞTURMASINDA ESKİ ÖZEL KUVVET MENSUPLARI ŞÜPHELİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmaya göre, eski Özel Kuvvetler mensubu sonrasında MİT mensubu Tarkan Mumcuoğlu, Nuri Gökhan Bozkır, yine eski Özel Kuvvetler mensupları Mustafa Levent Göktaş ve Fikret Emek hem Necip Hablemitoğlu hem de 2004’de Tuzla’da öldürülen emekli binbaşı İhsan Güven ve eşinin katil zanlıları.
15 Temmuz gazisi emekli Emniyet Müdürü Fatih Eryılmaz, 20 yıldır çözülemeyen çifte cinayet soruşturmasının perde arkasını Odatv Genel Yayın Yönetmeni Toygun Atilla ile birlikte değerlendirdi.
FETÖ konusunda uzman isimlerden olan aynı zamanda Necip Hablemitoğlu’nu da yakından tanıyan isimlerden Fatih Eryılmaz, cinayetin perde arkasında FETÖ’nün olduğunun net olduğunu söyledi.

Eski MİT mensubu ve halen casusluk suçlaması ile tutuklu olarak bulunan Enver Altaylı’nın FETÖ ilişkilerini ortaya koyan Fatih Eryılmaz, 2009 yılında Enver Altaylı’nın Fetullah gülen’e yazdığı mektupta Ergenekon davasında yargılanan bazı subayların nedamet gösterdiği ve kendilerine yaklaştıklarını ifade etti. Bu mektupta nedamet gösteren subaylar arasında Mustafa Levent Göktaş’ın da bulunduğunu öne süren Fatih Eryılmaz, “Levent Göktaş gibi bir ismi şüpheli durumuna geldiyse savcılığın elinde güçlü deliller vardır” dedi.

Enver Altaylı, Nuri Gökhan Bozkır ve Mustafa Levent Göktaş’ın profillerinin benzer olduğunun altını çizen Fatih Eryılmaz, her üçünün de “para” zaaflarının bulunduğunu, FETÖ’nün de bu üç eski subayı bu zaaflarından ötürü kendilerine bağlamış olabileceğini ve cinayetleri bu motivasyon ile işletmiş olabileceklerini ifade etti.
Binbaşı İhsan Güven ve eşinin öldürülmesi olayının da bu şebeke ile bağlantılı olma ihtimali üzerinde duran Fatih Eryılmaz, “FETÖ, Necip Hablemitoğlu’nun kendi hakkındaki yayınlarının arkasındaki isim olarak İhsan Güven’i görmüş olabileceğini ve bu cinayeti ihale etmiş olabileceğini değerlendiriyorum” dedi.

Odatv.com

Related Posts

Ortaköy’deki silahlı atakta 5 kişi tutuklandı

İstanbul Ortaköy’de ünlü bir cümbüş yerine giden biri bayan 3 kişi, kapıda çıkan tartışma sonrası sayıları 10’u bulan ekip elbiseli güvenlik …

Yer: Antalya… Ölen çalışanın cenazesi kalkmadan işe devam ettiler

Kepez’de bir beton firmasında çalışan Nusurettin Akçay, beton mikserinin direksiyonunda kalp krizi geçirdi. Denetimden çıkan mikser, park …

Çanakkale’de koyun- keçi panayırı

Bayramiç’in ilçesinin kapalı pazar yerinde düzenlenen 1’inci Koyun Keçi Panayırına birçok üretici ve vatandaş katıldı. Panayır, Bayramiç …

Tekne faciasının bilançosu ağırlaşıyor

Suriye açıklarında Çarşamba günü battığı belirlenen göçmen teknesindeki 77 kişinin cesedine ulaşıldı. Yetkililer ölü sayısının çok daha fazla …

Uçurumdaki cipten ‘acil durum sinyali’ alındı! Sürücüsü ölü bulundu

İlçenin Ballı Mahallesi’nde dün gece saatlerinde plakası öğrenilemeyen cipten, kaza anında otomatik olarak acil durum sistemi sinyali alan 112 …

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika açıklamaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York’ta Eğitimin Dönüştürülmesi Doruğu’nda konuştu. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:  Her alanda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.