Nazmi Arıkan’ın cinayet şüphelisi İmamoğlu’nu tehdit etmiş

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun, Fen Bilimleri Eğitim Kurumları’nın kurucusu Nazmi Arıkan cinayetiyle ilgili gözaltına alınan Tokatspor Lideri Ufuk Akçekaya hakkında iki sefer şikayetçi olduğu ortaya çıktı. Akçekaya’nın İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun telefonuna tehdit iletileri gönderdiği ortaya çıktı.

Çanakkale’de sürücüsüyle birlikte öldürülen Nazmi Arıkan cinayeti sonrasında toplumsal medya hesabından bir görüntü yayınlayarak kendisine komplo kuruluğunu öne sürülen kuşkulu Tokatspor Lideri Ufuk Akçekaya, İstanbul Etiler’de gözaltına alınarak sorgulanmak üzere Çanakkale’ye götürüldü.

Eğitim dünyasını yasa boğan cinayetin akabinde kuşkulu olarak gözaltına alınan Akçekaya’nın İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nu da toplumsal medyada yayınladığı görüntülerle tehdit ettiği, telefonuna tehdit iletileri gönderdiği, meskenine kadar gittiği öğrenildi.

Sözcü’den Hasret Güvemli’nin haberine nazaran, bu münasebetlerle İmamoğlu’nun avukatlarının kuşkulu hakkında iki sefer şikayetçi olduğu ortaya çıktı.

İLK ŞİKÂYET 2021’DE YAPILDI

İlk şikâyet İmamoğlu’nun avukatı Kemal Polat tarafından 2021 yılının mayıs ayında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na hakaret ve iftira argümanıyla yapıldı. Hata duyurusunda Akçekaya’nın Tokatspor FK resmi Instagram hesabından paylaştığı görüntüde ‘İmamoğlu’nun ‘FETÖ’nün kripto kasası olduğuna ve örgütün planı dahilinde kurulan bir sistemin başında bulunduğuna’ yönelik gerçeğe muhalif somut olgu isnadında bulunduğu ve bunları CİMER’e yazarak İmamoğlu hakkında soruşturma açılmasını amaçladığı belirtildi.

Dayanaksız hata isnatları nedeniyle hakkında dava açılması talep edildi. Mevzuyu ait soruşturma hala devam ediyor, açılan bir dava bulunmuyor.

İMAMOĞLU’NUN KONUTUNA GİTMİŞ

İmamoğlu’nun avukatları ikinci şikâyeti de 18 Mart 2022 tarihinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptı.

Akçekaya hakkında “hakaret, tehdit, iftira, şahısların huzur ve sükunun bozma” suçlamalarında bulunuldu. Hata duyurusunda, Akçekaya’nın toplumsal medya hesabından paylaştığı görüntüde; ‘İmamoğlu’nun siyasi bir suikast planlayarak ülkeyi erken seçime götürmek istediğini, bu nedenle silahlı suikast yapması için kendisini zorladığını’ söylediği aktarıldı.

Akçekaya’nın bunun üzerine 18 Ekim 2021 günü İmamoğlu’nun konutuna gittiğini ve görüntü çekimleri yaptığını, ancak suikast yapmadığını ve suikastı gerçekleştirmemesi üzerine de birebir gün saat 16.00’da İmamoğlu’nun kendisini Etiler’de bıçaklattığını ve buna ait evrakları yayımlayacağını söylediği belirtildi.

Tüm bu anlatılanları İmamoğlu’nun planladığını argüman ettiği görüntüler ve yazılar yayımlayan Akçekaya’nın gerçek olmayan olayları olgusal gerçekleşmiş üzere anlattığı kaydedildi.

‘GÜVENİ ORTADAN KALDIRMAYA YÖNELİK’

Suç duyurusunda “Şüpheli görüntülerde kendisinin 3 saat rehin alındığı, müvekkili CİMER’e şikâyet ettiği ve bu nedenle müvekkil hakkında soruşturma devam ettiğini de tez etmiştir. Kuşkulu, şahsî toplumsal medya hesabında sistematik ve zincirleme olarak müvekkile karşı hakaretler, gerçek olmayan olgular ve tehditler içeren paylaşımlar yapmaktadır” denildi.

Akçekaya’nın yaptığı paylaşımlarda kullandığı sözlerin hakaret, iftira ve tehdit cürümlerini oluşturduğu vurgulandı. Kamu görevlisine kamuoyunun duyması gereken itimadı ortadan kaldırmaya yönelik sözler kullanmasının Yargıtay’ın şimdiki kararlarına nazaran kişilik haklarına hücum olduğu belirtildi.

‘ADLİ DENETİM TALEP EDİYORUZ’

Şüphelinin İmamoğlu’nun ferdî telefon numarasına tehdit ve hakaret bildirileri gönderdiği belirtilerek “Müvekkilin can güvenliği tehdit altında olup kuşkulu hakkında isimli denetim önlemleri uygulanmasını talep etmekteyiz. Kuşkulu müvekkilin ikamet adresinin önünden otomobil ile geçmekte ve toplumsal medyada görüntüler paylaşmaktadır. Müvekkilin büyükşehir belediye lideri olması ve günlük programının evvelce belirlenmesi göz önüne alındığında bu tehditler için ne kadar süratli önlem alınması gerektiği anlaşılacaktır. Açıklanan nedenlerle derhal şüphelinin sözüne başvurulmasını ve gerekli görülecek isimli denetim önlemlerinin alınmasını talep etmekteyiz” denildi.

Şüpheli hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak cezalandırılmasının sağlanması için kamu davası açılması talep edildi. Bu soruşturma da devam ediyor. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Aydın’da katılaşmış cezası bulunan zanlı inşaatta yakalandı

Aydın Vilayet Jandarma Komutanlığı takımları, ‘uyuşturucu yahut uyarıcı unsur ticareti yapma ve sağlama’ kabahatlerinden hakkındaki 14 yıl 5 ay …

Farklı kurumlarda çalışıp parayı bakanlıktan alıyorlar 

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı çalışan ve öteki yerlerde görevlendirilen birtakım yönetici ve öğretmenlerin ek ders fiyatı almaya devam ettiği …

Hollandalı teknik yönetici Phillip Cocu’nun yeni adresi aşikâr oldu!

Bir periyot Fenerbahçe’de de misyon yapan Phillip Cocu’nun yeni grubu muhakkak oldu. Hollanda Ligi gruplarından Vitesse, teknik yöneticilik …

AK Parti Genel Lideri Hamza Dağ: CHP’nin terör örgütleriyle ilgisi açıkça görülüyor

AK Parti Genel Lideri Hamza Dağ, CHP’nin gazeteci raporunda PKK’lı teröristin isminin çıkmasıyla ilgili açıklama yaptı.Hamza Dağ, “Saldırıyı …

Edin Visca, Dünya Kupası’ndan sonra dönecek

Önce milli, ardından da Dünya Kupası arası Trabzonspor’a adeta ilaç gibi gelecek. Bu sezon sakatlıklardan en çok başı ağrıyan takımlardan biri …

Barış Yarkadaş: İstifa yok, Soylu misyonda

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, dün gerçekleşen kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a istifasını sunduğu tez edildi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.