MasterChef stüdyosunda gözyaşları! ‘Keşke babam görseydi’

Milliyet.com.tr
Jüri koltuğunda Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu’nun oturduğu MasterChef Türkiye 2022’de üçüncü tur heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. Ana kadroya seçilmek için canla başla mücadele eden yarışmacılar, en iyi tabakları çıkarmak için ter döktü. 6 Ağustos Cumartesi akşamı 32’nci bölümüyle izleyici karşısına çıkan MasterChef’Te ana kadroya giren altıncı isim belli oldu.

MasterChef’te dün akşam şefler, yarışmacılardan domates soslu gnocchi (Niyokki) yapmalarını istedi. Verilen sürede en iyi tabağı yapan Ege, Tolga, Yağmur, Seyfullah, Melig ve Yaren ikinci tura yükseldi.

İkinci aşamada ise yarışmacı adayları mısır ile yaratıcı tabaklar çıkardı. Tabakların değerlendirilmesi ardından Yaren, Melih ve Tolga ilk üçe kaldı. Yaptığı tabakla altıncı önlüğü alan isim Melih oldu.

“SON ÖNLÜĞÜ SEN ALDIN”

Bunun üzerine konuşan Somer Şef, “Bazen hayattan ne istediğimize dikkat etmemiz gerekiyor. Buraya geldiğin ilk gün ‘Hemen yukarı çıkmak istemiyorum. Son güne kadar çarpışmak istiyorum’ demiştin. Başına türlü şeyler geldi hepimiz şaşkınlıkla izledik. Ama en son önlüğü sen aldın. Seni tebrik ediyoruz” dedi.

MELİH’İN DUYGUSAL ANLARI

Sonrasında sözlerine devam eden Somer Sivrioğlu, “Melih, senin yolculuğun aslında bu sene değil geçen sene başlamıştı. Bu sene burada olmanın farklı bir sebebi var” dedi. Bunun üzerine gözyaşlarını tutamayan Melih, konuşmakta zorlanınca şefler ve arkadaşları alkışlayarak ona moral verdi.

Bunun ardından Melih, kaybettiği babası için; “Keşke yaşatabilseydik, görseydi. Onun için geldim buraya. Onun için savaştım bu kadar. Yemin ederim kendim için gelseydim, şekerpare günü bırakacaktım şefim. ‘Çekilmek istiyorum’ diyecektim, çok üzüldüm çünkü. Ama onun için geldim ben buraya, yemin ettim kendime. Burada sonuna kadar savaşacağıma… İnşallah görüyordur beni. Teşekkür ederim her şey için” dedi.

“BİR TABAK BİZİ ÇOK MUTLU ETTİ”

Öte yandan 4 Ağustos Perşembe günü yayınlanan yeni bölümde de ikinci tura kalmayı başaran Melih, yaptığı tabakla şefleri şaşırtsa da yaptığı hata yüzünden önlüğü alamamıştı.

Tabağın finale oynayacak derecede iyi olduğunu söyleyen şeflerden Mehmet Yalçınkaya, “Çok şaşkınız, böyle bir aşamada böyle bir tabak bizi çok mutlu etti. ‘Usta işi… Yanına hiçbir pulu alınmamış bir levrek koyuyorsun. Bir çuval inciri berbat ettin. Onu yapan insan bunu nasıl yapar? O sos için Melih’e bir moral alkışı yapmanızı istiyorum” demişti.

MELİH BERKAY GÜNDÜZ KİMDİR?

21 yaşında olan Melih Berkay Gündüz, profesyonel olarak 6 yıldır profesyonel mutfakta çalışıyor. Aşçılık yapmayı sevdiğini belirten Melih MasterChef’te iddialı olduğunu belirtiyor. Karabüklü olan Melih Berkay, İstanbul’da çalışıyor. Liseyi Bolu’da okuyan Melih, 2015 yılından lise mezuniyeti sonrasında Antalya’da otellerde çalışarak aşçılık mesleğine başlamış.

Geçtiğimiz sezonda elemelere katılan Melih, üç şeften de ‘evet’ alarak bir üst tura geçmişti. Ancak ikinci turda yarışmaya veda etmişti. Şefler, Melih’in babasıyla geçen sene telefonla konuşmuştu. Babası kanser olan Melih, yeni sezona geldiğinde babasının geçen yıl elendikten 10 gün sonra kaybettiğini açıkladı.

MASTERCHEF 2022 ANA KADROSU

Yarışmanın ilk turunda ana kadroya seçilen isimler, sırasıyla; Metin, Gamze, Onur, Çağatay, Şeyma ve Melih oldu. 

Related Posts

Büyük oranda yanlışsız çıkan talih testi: Kapını seç hayattaki talihini öğren!

GÜLÜMSEYEN ADAM KAPISI Gülümse adam. Çok pozitifsin, yeterli huylusun, küçük şeylerden nasıl zevk alacağını biliyorsun. Sizinle irtibat kurmak …

Sony duyurdu: ‘Karate Kid’ serisi geri dönüyor

“Karate Kid” serisi yeni bir sinema ile beyazperdeye dönmeye hazırlanıyor. Yeni sinemanın “Orijinal sinemanın dönüşü” sözüyle 7 Haziran 2024’te …

Leonardo DiCaprio’dan Timothee Chalamet’ye meslek tavsiyesi: Üstün kahraman sinemalarında oynama

“Dune”, “Beni İsminle Çağır” ve “Ladybird” üzere üretimlerle tanınan oyuncu Timothee Chalamet, genç yaşta ünlü olmanın kendi hayatı üzerindeki …

Esra Erol ev hallerini yayınladı! Aile saadeti sosyal medyada düşman çatlattı

Sosyal medya hesabını aktif bir şekilde kullanan ünlü isimler arasında yer alan ekranların sevilen sunucusu Esra Erol’un son paylaşımı sosyal …

4. Milletlerarası Gastro Afyon Turizm ve Lezzet Şenliği 7 Ekim’de başlayacak

Belediye’den yapılan yazılı açıklamaya nazaran, 7-9 Ekim tarihlerinde Afyonkarahisar Motor Sporları ve Şenlik Merkezi’nde, Afyonkarahisar …

‘Bücür Cadı’nın yıldızı Merve Erdoğan kızına kavuştu!

1991 yılında Niğde’de dünyaya gelen Merve Erdoğan, 1999’da yayın hayatına başlayan ‘Bücür Cadı’ dizisinde hayat verdiği ‘Zeliş’ karakteriyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.