Kuyumcuların büyük sırrı ifşa oldu ‘2024’te gram altının kaç para olacağı ortaya çıktı

2023 yılı boyunca vatandaşların ve yatırımcı dört gözle ekonomiyi takip etti. Oldukça hareketli olan altın piyasasındaki gelişmeleri sadece yatırımcılar değil 7’den 70’e tüm vatandaş anbean izledi. 2023’ün başında 1000 TL olan gram altın yılsonuna 2000 TL’ye geldi.

2023’ün en çok kazandıran yatırımı altın oldu ve 2023 yılında altında yüzde 80’lik bir artış yaşandı. Karlı geçen yılın ardından yatırımcılar 2024 yılında altının durumunu merak etmeye başladı. 2024’e geri sayım sürerken kuyumcuların büyük sırrı ifşa oldu. 2024’te gram altının ne kadar olacağı ortaya çıktı.

ALTINA TALEP PATLADI

Uzun vade yatırım yapmayı seven ve zorunlu olmadıkça da altınlarını bozdurmamaya çalışan altın yatırımcıları, son fiyatlarla ciddi bir kazanç sağladı.

2023’ün son günlerinde altın fiyatlarında artış yaşandı ve altın 2026 seviyesine yükseldi. Yılın son günlerinde altının artması, uzmanlar tarafından ekonomik açıdan önemli bir işaret olarak görülüyor.

Yıl boyunca tarihi rekorlar kıran altına yılsonunda ilgi daha da arttı. Uzmanlar, 2024’ün ilk yarısında Fed’in faiz indirimi yapacağını bekliyor.

Böylelikle altın fiyatları, beklentiyi erken bir şekilde fiyatladı. Avrupa ülkeleri, Kanada, Güney Afrika ve Hong Kong’un Noel tatili nedeniyle piyasaların kapalı olması piyasalardaki işlem hacmini yakından etkiliyor.

YILIN PARLAYAN YILDIZI ALTIN

Yılın parlayan yıldızı olan altın fiyatının artması, yerel ve global ekonomik koşulların bir yansıması kabul ediliyor.

Fed’in döviz kurlarındaki değişiklikleri ile faiz politikaları, altın fiyatlarını yakından etkiliyor. Yatırımcılar ve uzmanlar, 2024 yılında altın fiyatlarının nasıl bir yönde seyir edeceğini merak ediyor.

KUYUMCULARIN SIRRI İFŞA OLDU

Altın piyasasına hakim olan kuyumcular, 2024 yılında altının durumunun ne olacağını açıkladı. Kuyumcular, yatırımın en güvenli limanı olarak adlandırılan altının 2024 yılında da fiyatının yukarıya yönlü seyir halinde olmasını bekliyor. Altına olan ilginin azalmayacağı belirtiliyor.

2024’TE ALTIN FİYATLARI NE OLACAK?

2024 yılında gram altın için rakam veren kuyumcular, şuan 2000 TL olan gram altının, yeni yılda 3.300 TL’ye çıkacağını açıkladı. Altının yıl boyunca yükselmesi bekleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*