iPhone 14 modelleri bu akşam tanıtılacak

Apple, daha evvel iPhone 14 tanıtım tarihini 7 Eylül olarak açıklamıştı. Beklenen gün geldi ve şirket, bu akşam TSİ 20.00’de düzenleyeceği aktiflikte yeni modellerini tüm dünyaya tanıtacak.

Şirket; iPhone 14, iPhone 14 Max (veya plus), iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olmak üzere 4 yeni modelle müşterilerinin karşısına çıkacak.

iPhone 14 beklenen özellikler

Analist Ming-Chi Kuo’nun aktardığına nazaran, bu yıl iPhone 14 Pro modelleri daha büyük piksellere sahip yeni ultra geniş lense sahip olacak.

iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde göreceğimiz yeni ultra geniş açı lens, daha büyük sensörle gelecek. Bu sayede kamera, düşük ışık şartlarında daha fazla ayrıntı ve ışık yakalayacak.

Yeni iPhone 14 Pro ve Pro Max’te 8K görüntü çekim imkanı tanıyan 48 megapiksel ana kamera yer alacak.

Kamera maliyeti artacak

Kuo’nun belirttiğine nazaran, eklenen yeni bileşenerle birlikte kamera tarafındaki maliyet yüzde 70 oranında artacak. iPhone 14 Pro modellerindeki ultra geniş açı kamera bileşenleri ise Sony, Minebea, VCM, Largan ve LG Innotek tarafından tedarik edilecek.

iPhone 14’te uydu irtibat dönemi

Apple’ın uzun müddettir kapalı kapılar gerisinde geliştirdiği uydu üzerinden irtibat teknolojisi, iPhone 14 serisinin birtakım modellerinde karşımıza çıkabilir.

Uydu kontağı, telefonların çekmediği yerlerde, Dünya’nın yörüngesinde yer alan bağlantı uydularını kullanarak, hücresel temas olmadan kesintisiz bağlantı kurulmasına imkan tanıyor.

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın yeni telefonları için uydu irtibat konusunda deneyimli bir marka olan Globalstar ile anlaştığı tez edilmişti.

Eğer bu muahede argümanları ve uydu teması özelliğinin iPhone 14 ile geleceği doğruysa; yeni modeller, sırf acil durumlarda kullanılabilecek bir uydu irtibat altyapısına sahip olacak.

Ayrıca, Apple’ın birtakım perakende çalışanlarına 16 Eylül Cuma günü yeni eserlere hazırlanmalarını söylediği belirtiliyor. Bu da iPhone 14 modellerinin bu tarihte satışa çıkabileceğini gösteriyor.

Son olarak, ekim ayında düzenlenecek öbür bir sunumda yeni uygun fiyatlı iPad, güncellenmiş iPad Pro modelleri ve Mac Pro’nun tanıtılması bekleniyor.

Apple’ın düzenleyeceği aktiflikle ilgili son gelişmeleri, bu akşam 20.00’den itibaren sizlerle paylaşacağız.


Related Posts

WhatsApp’a gelecek yeni özellikler muhakkak oldu

Dünyanın en tanınan anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, kullanıcılara yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda ismini Meta …

Kraliçe’nin tabutunu görmek için toplananların oluşturduğu dev kuyruk, uzaydan böyle görüntülendi

Kraliçe II. Elizabeth’in bugün düzenlenen cenaze töreni öncesinde Westminster Sarayı’nda bekleyen tabutunu görmek için oluşan kuyruk o kadar …

Müjde! Motorine dev indirim yolda!

Ülkemizde otomobil sahibi olmak kadar ona binmek de zorlaştı. Son dönemlerde artan benzin ve motorin fiyatları, tüketicileri zor durumda …

Büsbütün elektrikli Jeep Racon, 2024’te geliyor

Son yıllarda araba üreticileri, elektrikli araç modellerine dev yatırımlar yapmaya devam ederken, birçok marka gelecek yıllarda içten yanmalı …

Samsung, Kayıp Cihazları Bulmayı Kolaylaştıran SmartThings ile HCA Standartlarına Öncülük Ediyor

Samsung, 2-6 Eylül tarihleri arasında düzenlenen IFA 2022’de Home Connectivity Alliance (HCA) konferansında SmartThings aracılığıyla etkileşimli …

‘Twitter Çevresi’ özelliği Türkiye’de kullanıma açıldı

Milyonlarca kullanıcısı olan Twitter uzun müddettir test ettiği yeni Circle özelliğini Türkiye’deki kullanıcıların kullanıma sundu. Şirket Circle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.