Dündar: “Kazımcan’ın satışından gelen para kaynak oldu”

Zor vakitte kulüpte kalmayı tercih eden futbolcularla uzun soluklu planları olduğunu belirten Lider Ayhan Dündar, kırılmış olan itimadı yine tesis ettiklerini tabir etti. Altay taraftarına de seslenen Dündar, “Bu sene taraftarımıza her zamankinden daha çok muhtaçlığımız var” dedi.

Geçtiğimiz dönem mali problemlerle boğuşan ve 18 yıl ortanın akabinde yükseldiği Harika Lig’den tekrar düşen Altay, Lider Özgür Ekmekçioğlu’nun istifasının akabinde nisan ayında seçime gitmişti.

Kavgalı bir kongrenin akabinde aday çıkaramayan Altay’da, seçim bir sonraki kongreye ertelenmiş ve aday çıkmaması halinde kulübün kayyuma devredilmesi gündeme gelmişti. İkinci kongrede adaylığını açıklayan Ayhan Dündar, kulübü kayyuma devredilmekten kurtarmıştı. Vazifeye başlayalı yaklaşık 2 ay olan Altay Lideri Ayhan Dündar, kulüpteki son durum, mali tablo, kontrat imzalanan futbolcular ve kulübün gelecek planları hakkında birinci sefer açıklamalarda bulundu.

“Takımda hoş bir hava yakalandı”

Kulüpte yüzlerin güldüğünü söyleyen Lider Ayhan Dündar, “Moral ve motivasyonumuz üst düzeyde. Arkadaşları memnun görünce bizler de çok keyif alıyoruz. Şu anda kampımız keyifli ve verimli geçiyor. Genç arkadaşlarımızla ve takımımıza yine dahil olan oyuncularımızla birlikte hoş bir hava yakalandı. Bunun lige sirayet edeceğini düşünüyoruz. Her şey yolunda, çok şükür” dedi.

“Kazımcan’ın satışından gelen para birçok yere harcanıyor”

Genç oyuncu Kazımcan Karataş’ın Galatasaray’a satışından elde edilen gelirin birçok sarfiyat kaleminde kullanıldığını belirten Lider Ayhan Dündar, “Kazımcan’ın satışından gelen para oyuncuların geçmiş devir alacaklarında da kullanıldı, tesis sarfiyatlarında de. Aslında çift mukavele üzere bir şey yaptık. Oyuncuların hem geçmiş devir hem de yeni devirle alacakları için kullanılacak. Bunun dışında geçmiş devirde yaşanan ve FIFA’da bulunan ihtilaflı evraklarımız var. Bu durumda da kaynak olarak kullanılacak. Olağan olarak bir kulübün sarfiyat bütçesinde ne varsa orada kullanılacaktır” diye konuştu.

“Zor vakitte bu armaya sahip çıkan beşerler bizim için kıymetlidir”

İbrahim Öztürk, Özgür Özkaya, Ozan Evrim Özenç, Deniz Kadah, Ceyhun Gülselam, Zeki Yıldırım ve Tolga Ünlü üzere futbolcularla kontrat yenilenmesi hakkında da konuşan Ayhan Dündar, “İbrahim Öztürk ile 5 yıllık mukavele bile imzalasak bu sorun olmayacaktı. İbrahim Öztürk, ’Önümüzdeki sene kendimi kâfi görmüyorum’ derse bile ona antrenörlük için düşündüğümü söyledim. Oynamak isterse kontrat uzatmakla alakalı bir derdimiz yok. İbrahim bu topluluğun sembol isimlerinden biri oldu. Çok düzgün ve karakterli biri. Genç oyunculara çok büyük katkısı var. En güç vakitte grubu yalnız bırakmayan bütün futbolcularımızla uzun soluklu bir fikrimiz var. Futbol meslekleri bittikten sonra kulüpte antrenör olarak görmek istiyoruz. Güç vakitte bu armaya sahip çıkan beşerler bizim için kıymetlidir” cümlelerine yer verdi.

“Oyuncuların kırılmış olan itimadını yine tesis ettik”

Başkan Dündar, İbrahim Öztürk (1 yıllık) harici tüm futbolcularla 2 yıllık kontrat imzalanmasına da değinerek, “Kadro planlaması yapılırken yarın ne olacağını kestiremediğiniz durumlarda en azından muhakkak potansiyelde, oluşabilecek meşakkatleri karşılayabilen futbolculara gereksinimimiz vardı. Önümüzdeki sene de kulübün zahmet yaşamaması için bu türlü bir atak yaptık. O yüzden birçok oyuncuyla 2 yıllık mukavele yaptık. Oyuncuların kırılmış olan inancını tekrar tesis ettik. Şu anda aile ortamı var. Bu sene belirleyici ögelerden biri de bu ortamı yakalayabilmek. Bunu başardığımıza inanıyorum” sözlerini kullandı.

“İnsanlar ’transfer yasağı’ denince para yatırılırsa bu yasağın kalkacağını düşünüyor”

Sözleşme yenilenen futbolcuların yeni dönemde forma giymesinde rastgele bir sorun olmadığını söyleyen Lider Dündar, şöyle konuştu:

“Sözleşme imzaladığımız futbolcular ihtilaflı bir durum yaşamadık. Kontratı biten futbolcularla alakalı FIFA’nın getirdiği bir yasak yok. O yüzden hepsinin lisansı dönem başında yetişmiş olacak. Beşerler ’transfer yasağı’ denince para yatırılırsa bu yasağın kalkacağını düşünüyor. Lakin bu bu türlü değil. Biz de transfer cezası var. Ceza olduğu için ne kadar para yatırırsan yatır, o cezayı tamamlamak zorundasınız. O manada da ihtilaflı olarak ayrılan futbolcuları ekibe geri döndürmek konusunda net olmamakla birlikte kimi badireler var. Bunu nasıl aşabileceğimizi düşünüyoruz. Hukuk heyeti arkadaşlarımız ve FIFA’da deneyimi olan arkadaşlarımızla istişare ediyoruz. Gelebilecek net ve somut bilgiler ışığında bu sorunun çözülebilir bir düzeyde mi yoksa çözülemez bir düzeyde mi olacağını göreceğiz.”

”Üyeliklerin iptali kongreyi etkilemiyor”

Olaylı kongre öncesinde kulübe usulsüzce üye yapılan 213 kişinin üyeliğinin iptal edilmesini de yorumlayan Dündar, “Başvuru evrağındaki eksikliklerden kaynaklı yapılan üyeliklerin iptali gerçekleşti. Alışılmış bu da tekrar herkesin müracaat evraklarıyla birlikte başvurması halinde değerlendirmeye alınıp, kulübümüzün tüzüğünde belirtilen üyelik koşullarını yerine getiren bireylerin tekrar kulübe üye olmasın bir sakınca yok. Bu durum son genel şurası ve etkilemiyor” dedi.

“Bu sene taraftarımıza her zamankinden daha çok gereksinimimiz var”

Son olarak Altay taraftarlarına seslenen Dündar, “Kombine fiyatlarını bilhassa çok düşük tuttuk; zira taraftarımız her vakit bizim itici gücümüz. Bu sene taraftarımıza her zamankinden daha çok gereksinimimiz var. İdare heyeti üyesi arkadaşlarımızın tamamı tribün havasını solumuş, o duyguyu çok düzgün bilen beşerler. Bu manada tribünlerin tamamını doldurabilmek ismine çok uygun fiyatlarda tuttuk. Ziyan noktasında üzere bir şey. Hatta Karşıyaka Liderimiz Tugay Büyükkarcı ve Göztepe eski liderimiz Mehmet Sepil, ’Başkan, kombine fiyatlarını çok düşük tutmuşsun. Bu sefer biz de taraftarımıza açıklama yapmak durumunda kalıyoruz. Altay bu fiyatları verebiliyor da siz niçin bu fiyatlara veremiyorsunuz’ diye bana takılıyorlar. Öbür gruplarla bizim grubumuzun durumu bir değil. Bizim nitekim 12. gücümüze çok muhtaçlığımız var. Bir taraftarın kimlik kartı kombinesidir bence. Kimliksiz dolaşmanın cezası büyük” açıklamasında bulundu.

Related Posts

Yer: Antalya… Ölen çalışanın cenazesi kalkmadan işe devam ettiler

Kepez’de bir beton firmasında çalışan Nusurettin Akçay, beton mikserinin direksiyonunda kalp krizi geçirdi. Denetimden çıkan mikser, park …

Çanakkale’de koyun- keçi panayırı

Bayramiç’in ilçesinin kapalı pazar yerinde düzenlenen 1’inci Koyun Keçi Panayırına birçok üretici ve vatandaş katıldı. Panayır, Bayramiç …

Tekne faciasının bilançosu ağırlaşıyor

Suriye açıklarında Çarşamba günü battığı belirlenen göçmen teknesindeki 77 kişinin cesedine ulaşıldı. Yetkililer ölü sayısının çok daha fazla …

Uçurumdaki cipten ‘acil durum sinyali’ alındı! Sürücüsü ölü bulundu

İlçenin Ballı Mahallesi’nde dün gece saatlerinde plakası öğrenilemeyen cipten, kaza anında otomatik olarak acil durum sistemi sinyali alan 112 …

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika açıklamaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York’ta Eğitimin Dönüştürülmesi Doruğu’nda konuştu. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:  Her alanda …

AKP’nin kalesi Konya’da yurttaş kederini CHP’li Gamze Taşcıer’e anlattı: ‘Bizi cendereden çıkarın’

Partisinin saha çalışmaları kapsamında AKP’nin yüzde 59 oy aldığı Konya’ya giden CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, yurttaşlarla buluştu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.