Binance’in Hacklendiği İddia Edildi: Linklere Dikkat!

Kripto para birimleri daha da yaygınlaştıkça bu konudaki veri çalıntıları veya dolandırıcılık vakalarının da ortaya çıktığını görüyoruz. Şimdi ise dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’i ilgilendiren bir iddia internet ortamlarında dolaşmaya başladı.

İddialarda dev kripto para borsasının bilgisayar korsanları tarafından hacklendiği ifade edildi. Ayrıca çalınan verileri içerdiği söylenen bazı linkler de dolaşmaya başladı.

Bu linklere dikkat!

İnternette dolaşan linklerde, “Hydra Market” olarak bilinen ve verilerin satılabildiği herkesin erişimine açık dark web ortamında Binance verilerinin yer aldığı ifade edildi. Ancak bu linklerin bir phishing (kimlik avı) dolandırıcılığı olma ihtimali de var. Bu yüzden de aşağıda göreceğiniz (bazı yerlerini sansürledik) linklere tıklamamanızı tavsiye ediyoruz;

  • https://hydr*******t.co/Threads-binance-96-million-users-stolen-sample
  • https://ba*****com/h530zbldzd/binance12_txt

Hacklenme durumunun tamamen bir iddia olduğunu, henüz resmi bir bilgi gelmediğini belirtelim. Genellikle bu tarz ortamlarda satıldığı söylenen veriler, bu kadar büyük miktarda milyonlarca kullanıcıya ait olduğu iddia edilmesine rağmen doğru çıkmayabiliyor, hatta birleştirilmiş veriler olabiliyor. Bu şekilde de verilere Binance adını verip, kananların para verip satın almasını isteyebiliyorlar.

Son olarak açıklama için Binance’e ulaştığımızı ve dönüş beklediğimiz ekleyelim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*