Bakan Karaismailoğlu AK Parti Kırşehir Vilayet Başkanlığında konuştu: Türkiye dünyada kelamı dinlenen ülke haline geldi

Kırşehir Valiliğini ziyaret ederek Vali Hüdayar Mete Buhara’dan ketteki çalışmalar hakkında brifing alan Bakan Karaismailoğlu, Kırşehir Huzurevine geçerek burada kalanlarla sohbet etti.

AK Parti Vilayet Başkanlığında partililere hitap eden Karaismailoğlu, birliğin, beraberliğin, kardeşliğin başşehri olan bu kadim kentte olmaktan büyük memnunluk duyduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti takımlarının 20 yılda büyük muvaffakiyetler elde ettiğini vurgulayan Karaismailoğlu, “Geçmişe baktığımızda, 100 yılda yapılabilecek işleri 20 yıla sığdırmış Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki takımları görürsünüz. 20 yıl evvel son derece yetersiz altyapısı olan, ekonomik düşüncelerde yüzen bir Türkiye vardı. Dünyada dikkate alınmayan bir Türkiye vardı. Bugüne geldiğimizde hayal edilemeyen birçok iş bir bir bitirildi. Bundan sonra daha da güzellerini yapacağız.” dedi.

Son 20 yılda planlanandan daha fazla hizmet ürettiklerini vurgulayan Karaismailoğlu, şöyle konuştu:

“2002 yılında AK Parti’nin birinci hükümet periyodunda 15 bin 100 kilometrelik bölünmüş yol planı anlatıldığında gülmüşlerdi, ‘Hayal satıyorsunuz.’ demişlerdi. Fakat bugüne geldiğimizde tam 28 bin 700 kilometrelik bölünmüş yol ağıyla Türkiye’nin dört bir yanını donattık. Bu yollar sayesinde yılda tam 7 milyar saat tasarruf sağlıyoruz. Bu inançlı, konforlu yollar sayesinde her yıl tam 1 milyar litre akaryakıt tasarrufu sağlıyoruz. Bu yollar sayesinde trafik kazalarında yüzde 80’e varan azalmalar sağladık. Bunun karşılığı yılda 9 bin vatandaşımızın canını kurtarıyoruz bu kaliteli inançlı yollar sayesinde.”

“Dünyada bu türlü inançlı, konforlu yollar yok”

Ankara-Niğde Otoyolu’na değinen Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

“Dünyanın en inançlı otoyollarından bir tanesi. Dünyada bu türlü inançlı, konforlu yollar yok. Amerika’da, Avrupa’da bu türlü yolları yine nasıl yapabiliriz diye daha planlamasıyla uğraşıyorlar. Kelle koltukta gittiğimiz yollarda artık keyif yapıyoruz. Bu yollar sayesinde aralar kısaldı, yakıt kayıpları ortadan kalktı. Yollarda geçirdiğimiz vakitleri artık sevdiklerimizle geçiriyoruz. Bu yolların pahası, değeri gelecek yıllarda daha da uygun anlaşılacak. Yaptığımız işlerin ardındayız, daha da yapmaya devam edeceğiz. Bugün Ankara-Niğde Otoyolu sayesinde Kapıkule’den giren bir gurbetçi vatandaşımız, Şanlıurfa’ya kadar, bölünmüş, kaliteli, konforlu otoyollarda seyahatini tamamlayabiliyor.”

AK Parti hükümetlerine 20 yılda çok pürüzler çıkarıldığına işaret eden Karaismailoğlu, “Kolay olmadı bunlar. Tam 20 yıl önümüze taş koydular, duvarlar çektiler, engellediler. Bunların sonucunda bunların hepsi oldu. Bir de bu engellemelerin olmadığını bir düşünseniz, daha neler olacaktı. Hamdolsun çok ümidimiz var, 2023 sonrasında çok çok daha fazlasını yapacağız. 250 milyar dolara çıkacak olan bu yıl prestijiyle ticari hacmimiz, dünyanın en süratli büyüyen ülkelerinden birisi olmamız, bütün bunlar vatanını milletini seven takımların yaptığı işler sonucunda oldu.” tabirlerini kullandı.

“Türkiye dünyada kelamı dinlenen, prestij edilen ülke haline geldi”

Karaismailoğlu, AK takımlar olarak vatandaşa, millete bir borçları olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Hayırlı evlat olma borcumuz var. Ömür ideolojimiz ve gayemiz de bu. Allah fırsat verdi, biz de milletimize hizmet etmek için en âlâ halde kıymetlendiriyoruz. Büyük ve güçlü Türkiye için dünyanın en büyük 10 iktisadına sahip olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bundan hiç kimsenin kuşkusu yok. Bunu dünya biliyor aslında. Dünyada nerede bir kriz ve savaş varsa, bu hususta Türkiye’nin görüşü nedir, çabucak bize gözlerini dikiyorlar. Biliyorsunuz geçen günlerde tahıl koridoru konusunda Cumhurbaşkanımız devreye girdi, tahıl krizini ortadan kaldırdı. Birebir formda Putin ile Zelenskiy ile tıpkı anda birebir görüşen tek başkan var dünyada. O da Sayın Cumhurbaşkanımız. Bu savaş bitecekse onu da bitirecek olan Sayın Cumhurbaşkanımız olacak elhamdülillah. Türkiye bugünlere geldi. Dünyada kelamı dinlenen, prestij edilen ülke haline geldi. Bunları devam ettireceğiz, o yüzden sorumluluğumuz çok fazla.”

AK Parti bu hizmetleri yaparken muhalefet partilerin masa etrafında oturup kalktığını anlatan Karaismailoğlu, “Çünkü onların vatan millet diye bir kederleri yok. Onlar yalnızca kendi geleceklerini planlıyor. Kim cumhurbaşkanı olacakmış, hala cumhurbaşkanı arıyorlar ortalıkta. Bulabileceklerini de zannetmiyorum. Masanın altında da öbür birileri var. Onlarla da istişare ediyorlar lakin bundan bir şey çıkmaz. Zira o masalarda milletin kaygısı yok. O yüzden vatandaşımız, milletimiz onlara fırsat vermeyecektir. Onlar aday arayadursunlar fakat bizim adayımız aşikâr, milletin kalbinde taht kurmuş Recep Tayyip Erdoğan.” diye konuştu.

Karaismailoğlu, daha sonra esnaf ziyareti yaparak MHP Vilayet Başkanlığına geçti, Lider Arif Kılıç ve partililerle görüştü.

Programlara, AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Vilayet Lideri Seher Ünsal ve partililer de eşlik etti.

Related Posts

Aydın’da katılaşmış cezası bulunan zanlı inşaatta yakalandı

Aydın Vilayet Jandarma Komutanlığı takımları, ‘uyuşturucu yahut uyarıcı unsur ticareti yapma ve sağlama’ kabahatlerinden hakkındaki 14 yıl 5 ay …

Farklı kurumlarda çalışıp parayı bakanlıktan alıyorlar 

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı çalışan ve öteki yerlerde görevlendirilen birtakım yönetici ve öğretmenlerin ek ders fiyatı almaya devam ettiği …

Hollandalı teknik yönetici Phillip Cocu’nun yeni adresi aşikâr oldu!

Bir periyot Fenerbahçe’de de misyon yapan Phillip Cocu’nun yeni grubu muhakkak oldu. Hollanda Ligi gruplarından Vitesse, teknik yöneticilik …

AK Parti Genel Lideri Hamza Dağ: CHP’nin terör örgütleriyle ilgisi açıkça görülüyor

AK Parti Genel Lideri Hamza Dağ, CHP’nin gazeteci raporunda PKK’lı teröristin isminin çıkmasıyla ilgili açıklama yaptı.Hamza Dağ, “Saldırıyı …

Edin Visca, Dünya Kupası’ndan sonra dönecek

Önce milli, ardından da Dünya Kupası arası Trabzonspor’a adeta ilaç gibi gelecek. Bu sezon sakatlıklardan en çok başı ağrıyan takımlardan biri …

Barış Yarkadaş: İstifa yok, Soylu misyonda

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, dün gerçekleşen kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a istifasını sunduğu tez edildi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.